Strażnik – premiera książki Lee Child

Popularni pisarze wielokrotnie muszą udowadniać, że ich pozycja na rynku wydawniczym nie jest przypadkowa. Kolejne powieści takich autorów są gorącym tematem zarówno wśród fanów jak i krytyków. W końcu jedna i druga strona jest ciekawa jaki pomysł tym razem zrodził się w głowie autora. Lee Child jest jednym z popularniejszych autorów, który już nie raz zagościł na listach bestsellerów. Jego najnowsza książka “Strażnik. Jack Reacher” ma premierę już w kwietniu 2021 roku!

Jack Reacher w najnowszej odsłonie

Jack Reacher to bohater powieści Lee Child, którego fani znają już z niejednej książki. Jest on uwielbiany przez fanów za swoją niezłomną postawę oraz poszukiwanie wyzwań i nie codziennych wydarzeń. Teraz Reacher pojawia się po raz kolejny w powieści “Strażnik”. Główny bohater powieści raczej nie planuje zmienić życia na ustatkowane i bezpieczne. Wręcz przeciwnie prócz porachunków z właścicielem pewnego baru Jack Reacher zmieni również miejsce swojego pobytu. To nie skończy się jednak dobrze, gdyż przypadkiem na oczach bohatera będzie miała miejsca próba porwania. Rusty Rutheford to informatyk, który znalazł się w opałach. Jego skórę będzie ratować nie kto inny jak przypadkowy świadek, którym właśnie okazał się Jack. Teraz musi on pomóc nieporadnemu specjaliście IT, by ten miał szanse przeżyć i zgubić ludzi, którzy chcą go dopaść za wszelką cenę.

Książka została napisana w duecie z Andrew Child.

Lee Child i jego twórczość

Lee Child jak wielu innych pisarzy nie planował swojej kariery od zawsze jako autor książek. Na pewno też nie sądził po premierze swojej powieści, że książka odniesie tak spektakularny sukces. Lee Child jest obecnie jednym z bardziej znanych autorów, a jego książki sprzedały się w ilości ponad 100 000 000 egzemplarzy na całym świecie. Jego powieści zostały przetłumaczone na 39 języków, a znany autor jest w 43 krajach. Wierne grono fanów twórczości pisarza to nie tylko czytelnicy, ale także sławne osobistości. Należy tutaj wspomnieć o Stephenie King, Bill Clinton, a nawet Tomie Cruise, który zagrał w dwóch adaptacji filmowych samego Reachera. 

Lee Child jest aktywny na rynku wydawniczym od 1997 roku. “Poziom śmierci” to właśnie jego debiutancka książka. Od tego czasu Lee Child napisał już wiele książek i nie zamierza rezygnować z tworzenia kolejnych. Teraz na polską premierę oczekuje jego najnowsza książka “Strażnik. Jack Reacher” (ang. The Sentinel). Fani za niedługo będą mogli wybrać się do księgarni!